Programové tipy Radia Proglas

23.4.2007 - 29.4.2007
V týdnu od 23. do 29. dubna vysílá Radio Proglas přímým přenosem několik bohoslužeb:V úterý 24. 4. studentskou mši přímo ze studia Radia Proglas (celebruje P. Josef Stuchlý SJ), ve čtvrtek 26. 4. v 18.00 z kostela sv. Augustina v Brně (celebruje P. Pavel Šenkyřík); v pátek 27. 4. v 18.00 hodin, a to z kostela sv. Jakuba Staršího v Kostelci na Hané (celebruje P. Jan Mach) a v neděli 22. 4. v 9.00 hodin z kostela sv. Augustina v Brně (celebruje P. Pavel Šenkyřík).

„Nejlepší mariologie je věřit jako Marie.“ Na žádost posluchačů bude Rev. Jaroslav Kratka pokračovat v diskusi na téma, jak následovat Krista jako Panna Maria. Zapojte se do Noční linky v pondělí 23.4. ve 23.00 hodin.

Ti, kdo si pořidili nějaké domácí zvíře, vědí, že jde v podstatě o dalšího člena rodiny. O tom, zda mít či nemít domácí zvíře, si s posluchači Proglasu bude povídat Adriana Růžičková v Kafemlýnku v úterý 24. 4. od 9.30 hodin.

V Magazínu Barvínku bude posluchačům představeno jedno zajímavé CD, nahlédnou skrze Skautské okénko, zavítají na divadelní týden v jedné brněnské základní škole a seznámí se s dalšími ze stovky českých nej. Uslyšíte v úterý 24. 4., a to v 16.00 hodin.

Cyklus Světla Francie přibližuje různé postavy a hnutí pocházející z francouzského kulturního okruhu, významné pro zrod a rozvoj evropské kultury. V úterý 24. 4. ve 22.00 hodin odvysílá Proglas šestnáctý díl. Nese název Charles de Foucald aneb Křesťan mezi muslimy.

V pražském vydání Magdazínu si bude ve středu 25. 4. povídat Jana Beránková o zpívání, životě a víře s paní Gabrielou Beňačkovou-Čápovou, přední pěvkyní naší a světové operní scény. Proglas vysílá v 9.30 hodin.

O zasvěceném panenství se bude hovořit v druhém dílu pořadu, který připravuje Pavel Smolek z pražského studia Kristián. Poslouchejte ve středu 25.4. od 22.00 hodin.

Na návštěvu církevní mateřské školy do Opavy zve Radio Proglas ve čtvrtek 26. 4. ve 22.00 hodin. Pavel Kabzan hovoří nejen s pedagogy, ale nabídne i výpovědi dětí, které toto školské zařízení navštěvují.

Pořad Všimli jsme si patří v pátek 27. 4. posluchačům. Na jejich dotazy bude odpovídat P. Martin Holík, ředitel Radia Proglas. Ptejte se a poslouchejte od 16.00 hodin.

Vzdělávací cyklus Katechismus katolické církve připravuje Radio Proglas ve spolupráci s dominikány z olomoucké komunity. V neděli 29. 4. v 10.30 hodin bude rozebíráno Druhé přikázání Desatera. Další přikázání přijdou postupně na řadu v následujících nedělích.

Jedno z děl kardinála Josefa Ratzingera, současného papeže Benedikta XVI., nese název Církev jako společenství. Přiblíží je Knihovnička Proglasu v neděli 29. 4. ve 13.20 hodin. Připravuje Zdeněk Drštka.

Znovuobnovení rodinné tradice – tak zní motto relace Křesťan a svět v neděli 29. 4.. O tom, jak se dá oživit tradice podnikatelská i řádová, vypráví kapitulář řádu lazariánů Petr Řehoř. Pořad Křesťan a svět vysílá Proglas v obvyklém čase, tedy v 17.00 hodin.

Program Radia Proglas můžete naladit na frekvencích 88,7 FM z Tábora; 89,5 FM z Písku; 90,6 FM ze Svatého Hostýna; 92,3 FM z Českých Budějovic; 93,3 FM z Pradědu; 96,0 FM z Příbrami-Drahlína; 96,4 FM z Třebíče; 97,9 FM z Ještědu; 100,6 FM z Velkého Meziříčí; 104,0 FM ze Žďáru nad Sázavou; 104,2 FM z Valašských Klobouk; 105,7 FM z Uherského Brodu; 107,2 FM ze Znojma a 107,5 FM z Brna a z Nových Hradů. Vysílání rádia můžete najít také v nabídce kabelových společností po celém území naší vlasti, naladit prostřednictvím internetu nebo skrze satelit. Pokud chcete znát podrobný program vysílání Proglasu, hledejte na internetových stránkách Radia Proglas.