Programové tipy Radia Proglas v týdnu od 16. do 22. 4.

16.4.2007 - 22.4.2007
V týdnu od 16. do 22. 4. vysílá Radio Proglas přímým přenosem několik bohoslužeb:V úterý 17. 4. v 18.00 hodin mši za posluchače, přátele Proglasu, přímo ze studia Radia Proglas (celebruje P. Martin Holík), ve čtvrtek 19. 4. rovněž v 18.00 hodin z kostela sv. Augustina v Brně (celebruje P. Pavel Šenkyřík); v pátek 20. 4. také v 18 hodin, a to z kostela sv. Jakuba Staršího v Kostelci na Hané (celebruje P. Jan Mach) a v neděli 22. 4. z kostela sv. Tomáše v Brně, a to v 9.00 hodin(celebruje P. Petr Vrbacký).

Brno: Já se z těch rodičů zblázním! Každý z nás už někdy podobnou větu vyslovil, alespoň v duchu. Rodiče si zase často stěžují na své rozjívené potomky.... Zamysleme se společně, jak naše vztahy vylepšit, spolu s Magdou Hauserovou v Noční lince v pondělí 16. 4.ve 23.00 hodin. A o vztazích, pro změnu sourozeneckých, bude také Kameflýnek v úterý 17.4. v 9.30 hodin. - Na otázky z této oblasti se bude ptát Karolína Antlová.

V Barvínku si mladí posluchači mohou zasoutěžit. V úterý 17. 4. v 16.00 hodin totiž vypukne velké telefonické riskování.

Cyklus Světla Francie přibližuje různé postavy a hnutí pocházející z francouzského kulturního okruhu, významné pro zrod a rozvoj evropské kultury. V úterý 17. 4. ve 22.00 hodin odvysílá Proglas patnáctý díl. Nese název Charles Péguy aneb Zbožnost svobodného muže.

Ve středu 18. 4. se Magdazín zaměří na Svépomocné skupiny pro pečující o postižené demencí. Od 9.30 hodin bude hostem Magdy Hauserové Zdeněk Choura z Diakonie Českobratrské církve evangelické.

Ve středu 18. 4. a ve čtvrtek 19.4. bude ve 22.00 hodin hostem olomouckého studia Radim Lucie Kastnerová, která je od narození neslyšící. Vyučuje češtinu pro neslyšící, byla šéfredaktorkou časopisu UNIE, a je držitelkou několika hlavních ocenění z Mezinárodních festivalů pantomimy neslyšících. Pořad připravuje Radka Rozkovcová.

Ve čtvrtek 12. 4. se v Moravské galerii v Brně konala vernisáž výstavy obrazů Jakuba Schikanedera. Proglas ji navštíví s pořadem Všimli jsme si, a to v pátek 20. 4. v 16.00 hodin.

Vzdělávací cyklus Katechismus katolické církve připravuje Radio Proglas ve spolupráci s dominikány z olomoucké komunity. V neděli 22. 4. v 10.30 hodin rozebírá První přikázání Desatera. Další přikázání přijdou postupně na řadu v následujících nedělích.

Rozhovor s dramaturgyní České televize a studia TELEPACE Naděždou Urbáškovou o znovuobjevení křesťanských hodnot naladíte v neděli 22.4.. Téma zní poklad pod vlastním prahem. Pořad Křesťan a svět vysílá Proglas v 17.00.

Program Radia Proglas můžete naladit na frekvencích 88,7 FM z Tábora; 89,5 FM z Písku; 90,6 FM ze Svatého Hostýna; 92,3 FM z Českých Budějovic; 93,3 FM z Pradědu; 96,0 FM z Příbrami-Drahlína; 96,4 FM z Třebíče; 97,9 FM z Ještědu; 100,6 FM z Velkého Meziříčí; 104,0 FM ze Žďáru nad Sázavou; 104,2 FM z Valašských Klobouk; 105,7 FM z Uherského Brodu; 107,2 FM ze Znojma a 107,5 FM z Brna a z Nových Hradů. Vysílání rádia můžete najít také v nabídce kabelových společností po celém území naší vlasti, naladit prostřednictvím internetu nebo skrze satelit. Pokud chcete znát podrobný program vysílání Proglasu, hledejte na internetových stránkách Radia Proglas.