Server Katolik.cz spouští novou verzi programu Liturgický kalendář

13.11.2006
V pondělí 13.11.2006 zveřejňuje server Katolik.cz novou verzi programu "Liturgický kalendář 3.0".Brno: Server Katolik.cz zveřejňuje 13.11.2006 novou verzi aplikace Liturgický kalendář 3.0 (off-line verze), která je k dispozici zdarma ke stažení na adrese: http://download.katolik.cz/kalendar

Jedná se o program na prohlížení liturgického roku. Pro každý den v roce je možné si zobrazit citace denní liturgie, jméno z občanského kalendáře, jméno světce z liturgického kalendáře, liturgickou barvu a u nedělí, slavností a jiných významných dní liturgického roku rovněž liturgické texty. Na každý den je dostupný kompletní seznam všech světců, kteří se tento den slaví. Je možno vyhledat konkrétní den v kalendáři pomocí hledání podle jmen či světců nebo přejít přímo na námi předdefinované dny. Zajímavou možností je též "Liturgická kalkulačka" - pro Vámi zadaný rok (1900-2099) se dopočítá a zobrazí datum některých významných svátků z liturgického roku (jako např. datum Velikonoc, Popeleční středy, 1. neděle postní a adventní, apod.)

Nová verze (3.0) obsahuje navíc následující funkce:

1. Export ročního kalendáře do HTML a pro MS Outlook (kalendář)
  2. Nová volba v menu „Můj kalendář", která umožňuje:
    • evidence výročí a svátků - vytvoření vlastní databáze narozenin, svátků, výročí, atp.
    • připomínkovač - budík - praktická pomůcka při práci na PC ;-)
    • „Co je to za den“
    • Výpočet rozdílu mezi dvěma daty
  3. Nastavení programu
  4. Kalendář obsahuje data na období 5 let (2005-2010)
  5. Animace k ovládání programu

Aplikace Liturgický kalendář 3.0 vám tak umožní nejen prohlížení liturgického kalendáře, ale můžete tak mít pod kontrolou i svátky, narozeniny a jiná výročí svých přátel a známých, využívat připomínkovač, či jiné zajímavé funkce pracující s datem a dny. Export ročního kalendáře do HTML vám vygeneruje stránku, kterou můžete zakomponovat např. do farního webu.

Program je zdarma ke stažení na adrese: http://download.katolik.cz/kalendar.

Kontakt: Mgr. Petr Handlar, handlar@katolik.cz