Žehnání křížové cesty ve Veverské Bítýšce

30.9.2006
Obnovenou křížovou cestu u Chudčic ve farnosti Veverská Bítýška na Brněnsku požehná v sobotu 30. září 2006 v 15.30 hodin biskup Vojtěch Cikrle. Veverská Bítýška: Křížová cesta u Chudčic byla postavena před 150 lety, v roce 1856. Sestává ze 14 kaplí postavených v přírodě. Kaple lemují cestu vedoucí k místu zvanému "Tři kříže". Na tomto místě stávala poutní kaple, kterou nechal zbořit císař Josef II. Nejprve zde stály 3 dřevěné kříže, které byly v devatenáctém století nahrazeny kříži kamennými. Od osmého zastavení křížové cesty vede odbočka k nedaleké studánce s kaplí Panny Marie Pomocnice.

Obnovenou křížovou cestu požehná během slavnostní bohoslužby brněnský biskup Vojtěch Cikrle v sobotu 30.9. v 15.30 hodin.

Další informace: R.D. Marek Hlávka, tel. 549 420 206.