Biskup Cikrle navštívil české jednotky v Afghánistánu

12.9.2006 - 15.9.2006
Koncem minulého týden se brněnský biskup Vojtěch Cikrle, který je v rámci České biskupské konference zodpovědný za duchovní péči v armádě, zúčastnil na pozvání náčelníka Generálního štábu Armády České republiky, armádního generála Pavla Štefky, služební zahraniční cesty do Afghánistánu.Brno: Delegace navštívila českou jednotku ve Fayzabádu na severu Afghánistánu, která působí v rámci provinčního rekonstrukčního týmu. U této jednotky působí také vojenský duchovní - kapitán Jan Blažek z Církve českobratrské evangelické.

Biskup Cikrle, jehož doprovázel také plukovník Tomáš Holub, hlavní kaplan Armády ČR, navštívil dále letiště Kaia v Kábulu, kde je také umístěna česká ženijní jednotka. Biskup při setkání s vojáky zdůraznil, že přinášejí naději do míst, kde mnohdy vládne beznaděj a strach, a ujistil je, že se za ně v České republice modlí množství lidí.

foto foto foto