Biskupství brněnské

Tajemství víry nebo tajemné síly?

Ilustrace
20.3.2006
"Tajemství víry nebo tajemné síly?" V "Noční lince" Radia Proglas v pondělí 20. března od 23 hodin můžete s reverendem Jaroslavem Kratkou přemýšlet o tom, jak lehce lze sejít z cesty víry na cestu pověr a okultismu.Brno: Pražské vydání "Magdazínu" přinese ve středu 22. 3. v 9.30 hodin besedu na téma Jak se vyrovnat se ztrátou blízkých po dopravních nehodách.

Besedovat budou s moderátorkou Janou Beránkovou Dagmar Tisovská, Zdenka Vencálková, Jana Běhanová a P.Jiří Kalaš. S emeritním litoměřickým biskupem Josefem Kouklem budeme hovořit o jeho účasti a zkušenostech na poli česko-německé spolupráce dříve i nyní. Relace "Živý kraj" je připravena ve středu 22. 3. ve 22.00 hodin (repríza v pondělí 27. 3. v 9.30 hodin).

Sobota 25. března bude Dnem modliteb za úctu k počatému životu a nenarozené děti. "Evropský magazín" se proto ve čtvrtek 23. 3. krátce po 15. hodině zaměří na ochranu života v Evropské unii. Jak se otázka interrupcí řeší na evropské úrovni, jaký prostor dostávají ochránci života při legislativních diskusích? Má Evropská unie pravomoci ovlivnit zákony o umělých potratech a měla by ji mít? Tyto otázky zkusíme zodpovědět se zástupci českého Hnutí pro život a dalšími hosty. Magazín připravuje Kateřina Lapčíková.

Říká se, že každý něčemu věří a u křesťanů víru každý jaksi automaticky předpokládá. Jak ale zabránit zvyku a rutině? Co je to vlastně víra? O tom si v pořadu TWR "Na sobotní frekvenci Proglasu" bude s kazatelem Bratrské jednoty baptistů Nickem Licou povídat Kateřina Hodecová. Poslouchejte 25. 3. od 8.00 hodin.

Výklad cyklu "Katechismu katolické církve" pokračuje v neděli 26. 3. v 10.30 hodin tématem Vyznání víry - Vstal z mrtvých, Vstoupil na nebesa, sedí po pravici Otce.

Nejtěžší umění je umění odpouštět, říká bývalý politický vězeň a člen výboru Konfederace politických vězňů u nás Leo Žídek. Jaroslav Kratka ho pozval k rozhovoru v pořadu "Křesťan a svět" v neděli 26. 3. v 17.00 hodin.

Program Radia Proglas mužete naladit na frekvencích 88,7 FM z Tábora; 89,5 FM z Písku; 90,6 FM ze Svatého Hostýna; 92,3 FM z Ceských Budejovic; 93,3 FM z Pradedu; 96,0 FM z Príbrami-Drahlína; 96,4 FM z Trebíce; 97,9 FM z Ještedu; 100,6 FM z Velkého Mezirící; 104,0 FM ze Ždáru nad Sázavou; 104,2 FM z Valašských Klobouk; 105,7 FM z Uherského Brodu a 107, 2 FM ze Znojma 107,5 FM z Brna a Nových Hradu. Vysílání rádia mužete najít také v nabídce kabelových spolecností po celém území naší vlasti, naladit prostrednictvím Internetu nebo skrze satelit. Pokud chcete znát podrobný program vysílání Proglasu, hledejte na internetových stránkách Radia Proglas.