Duchovní centrum P. Martina Středy a Blahoslavené Marie Restituty na rněnském sídlišti Lesná bylo slavnostně požehnáno

2.10.2004
Duchovní centrum P. Martina Středy a Blahoslavené Marie Restituty v jednom z nejstarších brněnských sídlišť – Lesné – požehnal v sobotu 2. října ve 14.00 hodin brněnský biskup Vojtěch Cikrle.Brno: V současné době stojí v moravské metropoli 29 kostelů. Nejnovější novostavbou je salesiánský kostel v Žabovřeskách (1995) a kostel sester klarisek v Brně-Soběšicích, který byl slavnostně posvěcen v roce 1997. Brněnský biskup Vojtěch Cikrle nyní požehnal dvě duchovní centra v brněnských sídlištích – v září salesiánské středisko mládeže v Líšni a začátkem října duchovní centrum v Lesné. V obou případech se předpokládá následná stavba nového chrámu. Velkou slavnost prožil v září také kostel sv. Jiljí v Komárově, nejstarší funkční objekt města. Rekonstrukcemi interiéru v těchto měsících naopak prochází katedrála na Petrově, díky kterým je až zde do odvolání omezen počet bohoslužeb. Velké opravy prožívá také kostel Nejsvětějšího srdce Páně v Husovicích, který si za několik let připomene sté výročí od svého založení. Stavební práce se nyní nevyhýbají ani kostelům v Králově Poli a Obřanech.