Zvony na celém světě se rozezněly za mír

26.9.2004
Jako symbolická modlitba za mír se rozezněly zvony v katolických i nekatolických chrámech na celém světě v neděli 26. září ve 14.00 hodin.Karlsruhe (D)/Vatikán: Evropské dny zvonů 2004 (Europäische Glockentage 2004) se uskutečnily v německém Karlsruhe ve dnech 22. až 27.9. Pořadatelé této akce vyzvali všechny církve, aby v neděli 26.9. ve 14.00 hodin rozezněly své zvony jako symbolickou modlitbu za celosvětový mír. Iniciativa vznikla ve spolupráci katolické církve a protestantských církví v Německu.

Svou podporu Evropským dnům zvonů vyjádřil také papež Jan Pavel II. Zástupce Státního sekretariátu Svatého stolce arcibiskup Leonardo Sandri ve svém dopise zdůraznil souvislost křesťanské víry se zvony a zároveň tlumočil všem účastníkům apoštolské požehnání Svatého otce. Také biskupové diecézí Čech, Moravy a Slezska vyjádřili podporu této iniciativě.

Bližší informace: Kurt Kramer, Ständehausstr. 4, 76133 Karlsruhe; tel: +49/721 921 1055; fax: +49/721 921 1056; http://www.glockentage.de.

(Tiskové středisko ČBK)