Přehlídka pěveckých sborů církevních škol

16.9.2004 - 17.9.2004
První ročník přehlídky pěveckých sborů církevních škol pořádaný u příležitosti Roku české hudby a Dne církevních škol proběhnul ve dnech 16.-17. září v Brně.Brno: Přehlídku pěveckých sborů církevních škol inicioval Klub přátel Cyrilometodějské školy v Brně a záštitu nad ní převzal brněnský biskup Vojtěch Cikrle, hejtman Jihomoravského kraje Stanislav Juránek a 1. náměstek primátora města Brna Rostislav Slavotínek.

Ve čtvrtek 16. září seúčastnické sbory prezentovaly v brněnských chrámech: u sv. Tomáše na Moravském náměstí v 17.30 hodin, v Masarykově čtvrti u sv. Augustina v 18.00 hodin a v židenickém kostele sv. Cyrila a Metoděje v 18.00 hodin.

V pátek 17. září pozdravil všechny přítomné brněnský biskup Vojtěch Cikrle a v 9.00 hodin byla zahájena přehlídka jednotlivých vystoupení sborů v kostele sv. Augustina.

Program zakončila mše ve 14.30 hodin, při níž sbory společně zazpívaly Truvérskou mši od Petra Ebena.

Další informace: Cyrilometodějská střední pedagogická škola a gymnázium, Lerchova 63, tel: 543 423 751.