Oslava sv. Kryštofa – patrona cestujících - ve Velkém Meziříčí

24.7.2004
V sobotu 24. července, v předvečer svátku sv. Kryštofa, patrona cestujících, slavil v 18.30 hodin děkan Jan Peňázv kostele sv. Mikuláše ve Velkém Meziříčí děkovnou mši za všechny řidiče i policisty.Velké Meziříčí: Čtvrt tisícovky kilometrů našlapali naši poutníci při nedávné Pouti národů do Mariazell, z toho dvě třetiny po rakouských silnicích. Tam potkávali místní policii – gendarmerii. „Jednou za námi přijeli na motorkách, jindy s autem, jednou jeli před námi, jindy vpředu i vzadu, někdy jen projeli kolem,“ vzpomíná velkomeziříčský děkan a velký propagátor poutí Jan Peňáz.. „Nikdy nás neovlivňovali ani neusměrňovali, i když jsme možná nevybrali právě tu nejkratší nebo nejšťastnější trasu. Byli připraveni nám poutníkům pomoci“. Jan Peňáz by chtěl poděkovat nejen jim, ale také všem našim policistům, národním i městským, protože věří, že by jednali stejně ohleduplně, kdyby se takové množství lidí vypravilo někam na pouť, jejíž trasa by vedla přes naši vlast. „V akci Kryštof bylo dáno nemálo pokut. Během ní však klesla díky mužům v uniformách a jejich obětavému nasazení nehodovost na našich silnicích,“ připomíná Peňáz. Proto v předvečer svátku sv. Kryštofa, patrona cestujících, a v dnešním moderním světě i motoristů, (25.7.) slavil v sobotu 24. července v 18.30 hodin v kostele sv. Mikláše ve Velkém Meziříčíděkovnou bohoslužbu za všechny cestující, řidiče i policisty, protože na spolupráci obou závisí dobrá jízda a šťastný návrat, což si přejeme všichni. Večer pak na náměstí požehnal děkan auta a další dopravní prostředky.

Další informace: R.D. Jan Peňáz, tel. 566 522 101.