VII. Studentský Velehrad

23.4.2004 - 25.3.2004
Ve dnech 23. - 25. 4. 2004 proběhlo na Velehradě již tradiční setkání studentů VII. Studentský Velehrad. Akci pořádalo Vysokoškolské katolické hnutí ČR v rámci Středoevropských katolických dnů. Téma: "Dialog", motto: „Pro všechny jsem se stal vším, abych získal alespoň některé.“ (1 Kor 9, 22).Tématem Studentského Velehradu 2004 byl DIALOG. V programu byly přednášky odborníků rozdělené do 4 tematických celků - Evropa, Církev, Člověk, Příroda. Dále diskuse ve skupinkách, společné slavení eucharistie, koncerty, divadelní představení a samozřejmě i možnost si zasportovat. Zájemci o duchovní přípravu na setkání měli možnost putovat na Velehrad pěšky několik dní předem ze čtyř různých míst.

Studentský Velehrad seodehrával těsně před vstupem ČR do Evropské unie, kladl si tedy i otázky dialogu v rámci bohaté evropské kultury. Přijeli i hosté z Polska, Rakouska, Slovenské republiky aj.

Aktuální informace na adrese http://www.stojanov.cz/student2004.