15. pouť brněnských skautů

23.4.2004 - 24.4.2004
Jubilejní 15. pouť skautek a skautů brněnské diecéze proběhla ve dnech 23.-24. dubna v Rajhradě u Brna.Rajhrad u Brna: Na pouti konané kolem svátku sv. Jiřího, patrona skautů, se každoročně schází několik set skautek a skautů brněnské diecéze, aby prožili chvíle zábavy i soutěžení a povzbudili se na cestě k Bohu. Letošní patnáctou pouť zahájil už v pátek večer v 19.30 hodin koncert Petra Pololáníka v kapitulní síni rajhradského kláštera benediktinů. Po ní následovalo pásmo vyprávění a promítání diapozitivů Vladimíra Záleského, duchovního správce ze Žďáru nad Sázavou, který prožil čtvrt roku v evangelizační škole v Indii. Páteční večer zakončila adorace, kterouvedl duchovní rádce skautů brněnské diecéze P. Pavel Opatřil.

Sobotní program byl zahájen v 9.00 hodin na nádvoří před klášterním kostelem sv. Petra a Pavla. Na 9.30 hodin byla pro přítomné připravena tématická soutěž, jejímž motem se letos stala rodina. Na 13.00 hodinu bylo připraveno občerstvení a ve 14.15 vyhlášení výsledků soutěže. V 15.00 hodin následovala slavnostní bohoslužba celebrovaná generálním vikářem brněnské diecéze Jiřím Mikuláškem. Své setkání skauti zakončili po bohoslužbě u táborového ohně.