Silvestrovské oslavy jinak

31.12.2003 - 1.1.2004
V několika brněnských kostelech přivítali věřící Nový rok 2004 modlitbami.Brno: Víc než desetiletou tradici mají v Brně „novoroční“ bohoslužby nebo modlitby. Také na sklonku roku 2003 se v několika kostelech moravské metropole věřící sešli, aby poděkovali za všechny milosti a dary uplynulého roku a s nadějí prosili o čas, který jim nabídne nový rok 2004.

Děkanský kostel sv. Jakuba na Jakubském náměstí v Brně se otevřel ve středu 31. prosince ve 22.30 hodin pro modlitby, na které ve 23.15 hodin navázala slavnostní bohoslužba, kterou celebroval kanovník Královské stoliční kapituly sv. Petra a Pavla a brněnský děkan Václav Slouk. Přesně ve 24.00 hodin zakončilo duchovní část setkání novoroční požehnání.

V kostele sv. Vavřince v Brně- Řečkovicích byla slavena v 17.00 hodin mše a ve 23.00 hodin se věřící sešli k adoraci. V kostele sv. Jiljí v Brně-Líšni začala ve 24.00 hodin slavnostní bohoslužba. V kostele sv. Maří Magdaleny na Masarykově ulici následovala po adoraci ve 23.00 hodin „půlnoční“ mše. V kostele sv. Cyrila a Metoděje v Brně-Židenicích byla v 17.00 hodin mše a ve 23.00 hodin adorace zakončená „novoročním“ požehnáním. V kostele Nanebevzetí Panny Marie v Brně-Zábrdovicích, kde působí Jiří Rous, národní ředitel pro pastorační práci u romského obyvatelstva, ukončila rok 2003 slavnostní bohoslužba ve 23.00 hodin.