Průvod světla uctí Pannu Marii

8.12.2003
Průvod světla vyšel v pondělí 8. prosince v 17.20 hodin z Denisových sadů do katedrály sv. Petra a sv. Pavla v Brně.Brno: Večerní průvod s desítkami svící, lampiónů i loučí předcházel slavnostní bohoslužbě v brněnské katedrále v pondělí 8.12. od 17.30 hodin, kterou celebroval brněnský biskup Vojtěch Cikrle. Průvod vyšel v 17.20 hodin z Denisových sadů.

Průvod světla se letos konal již počtvrté při příležitosti slavnosti Neposkvrněného početí Panny Marie (= počaté bez poskvrny prvotního hříchu), kterou církev slaví 8.12. Průvod má symbolicky připomenout Pannu Marii jako první světlo, které se rozzářilo před příchodem Ježíše Krista. Tradici "Průvodu světla" založil v Jubilejním roce 2000 biskup Cikrle a každý rok se jej zúčastňuje stoupající počet účastníků.