Misionář Peter Krenický v Brně

12.11.2003
Slovenský misionář Peter Krenický ve středu 12. listopadu v 17.30. hodin slavil bohoslužbu v brněnském kostele u sv. Tomáše a po ní hovořil o svém misijním působení.Brno: Slovenský misionář Peter Krenický působí již desátý rok v namáhavé misi na Podkarpatské Rusi, která patří k nejchudším oblastem na Ukrajině. Za dobu svého působení obnovil cca 30 katolických farností, postavil 13 kostelů a dalších 12 je rozestavěno. Bylo možné se s ním setkat 12. listopadu v kostele sv. Tomáše v Brně, kde bude v 17.30 slavit mši a po ní představil své ukrajinské misijní dílo.

Pro zájemce o bližší poznání misijní stanice v Usť-Čorné připravilo salesiánské středisko klubový program, který byl připraven na faře u sv. Tomáše na Lidické ulici č. 6 v neděli 9. listopadu od 17 hod. Projekce fotografií a zážitky účastníků se tak staly "volitelným předprogramem" misionářovy návštěvy. Dobrovolným příspěvkem na obou akcích se zájemci mohli podílet na pomoci v jeho nelehkém díle.

Akci pořádali opavsko-ostravská diecézní Charita sv. Alexandra a salesiáni z Brna-Líšně.