Biskupské gymnázium v Letovicích oslavovalo

7.11.2003 - 9.11.2003
Oslavy desátého výročí založení Biskupského gymnázia v Letovicích se konaly ve dnech 7. až 9. listopadu.Letovice: Jedno ze tří církevních gymnázií brněnské diecéze, Biskupské gymnázium v Letovicích, zahájilo slavnostní program pontifikální bohoslužbou, kterou celebroval brněnský biskup Vojtěch Cikrle v pátek 7. listopadu v 16 hodin v místním kostele sv. Prokopa. Po ní následovala beseda s otcem biskupem a od 17.45 hodin v Kulturním domě Letovice otevřel další část programu ředitel školy, Jan Královec. Projevy dalších hostů byly prokládány hudebními pásmy bývalých i současných žáků školy.

V sobotu 8.11. byla od 9.00 – 16.00 hod. plánovaná prohlídka školy, setkání s bývalým i současným učitelským sborem, vychovatelkami, spolužáky a kamarády. V rámci prohlídky návštěvníci mohli sledovat projekci archivních záběrů školy promítanou přímo na stěnu třídy. Poté od 17 hod. následoval kulturní a taneční program. Oslavy ukončilo v neděli „rozloučení s Letovicemi“ a bohoslužby v kostelích sv. Prokopa a sv. Václava.