V Brně začal kurz Katecheta

4.10.2003
Slavnostní bohoslužbou, kterou celebroval referent pro pastoraci brněnské diecéze Petr Nešpor, byl v sobotu 4. října v 8.00 hodin zahájen v Brně v aule Biskupského gymnázia kurz Katecheta.Brno: Dosavadní katechetický kurz, který v Brně probíhal každoročně uplynulých 13 let, je od školního roku 2002/2003 přeměněn na kurz teologický, který účastníkům nabízí získání základních teologických znalostí. Na něj v tomto školním roce navazuje kurz "Katecheta". Je určen pro ty, kteří by měli v budoucnu pomáhat svým farářům v různých formách farní katecheze, proto je zaměřen na praktické obory jako pedagogika, psychologie, katechetika, didaktika, ap.

Od roku 1990 prošlo brněnskými katechetickými kurzy téměř 3. 000 zájemců, do současného kurzu Katecheta je přihlášeno více než 80 účastníků.

Katechetické centrum v Brně nezapomíná na katechety ani po absolvování kurzu a připravuje pro ně také následná formační setkávání.