Farní den v Třebíči

14.9.2003
Již potřetí se konal Na Strážné Hoře, u Kostelíčka v Třebíči farní den.Letošní nedělní odpoledne 14. září bylo vyplněno dětskými soutěžemi, diskusí a programem mládeže. První rok byli hosty tři Pavlové (Pavel Ševela - děkan, Pavel Krejcar - bývalý jáhen, Pavel Bublan - rodák) a setkání bylo nazváno příznačně: "Tři Pavlové naostro". Druhý rok byl hostem Martin Holík, ředitel Rádia Proglas. V letošním roce byli pozváni Aleš Mostecký z Českobratrské církve evangelické, František Marek z Církve bratrské a Luděk Matějů z Křesťanského společenství. Místní římskokatolickou církev zastupuje Jiří Dobeš . Na společnou část byli pozváni i věřící z jiných církví, kteří budou mít také možnost zapojise do diskuse a napomoci poznávání a sbližování křesťanů v našem městě. Každý rok se schází v Týdnu modliteb za jednotu křesťanů, a tak chtějí využít této příležitosti poznat se také z trochu jiné stránky.

• Od 15.00 hodin začaly hry pro děti, párky, občerstvení.
  • V 15.30 se k nim přidala diskuse se čtyřmi duchovními třebíčských církví.
  • Od 16.30 připravila program mládež.
  • Zakončení společné části okolo 17.30.
  • V 18.00 hodin byla slavena katolická mše svatá.