100. výročí farního kostela sv. Mikuláše v Šaraticích

2.8.2003 - 3.8.2003
Oslavy stého výročí farního kostela sv. Mikuláše v Šaraticích proběhly ve dnech 2.- 3. srpna.Šaratice: Před sto lety, 4. srpna 1903 posvětil osmý sídelní biskup brněnské diecéze, pozdější kardinál a arcibiskup olomoucký, František Saleský Bauer, nově vybudovaný kostel sv. Mikuláše v Šaraticích. Kostel byl postaven díky aktivitě místních farníků vedených farářem Adolfem Tenorou, bratrem historiografa katedrály na Petrově, mikulovského kanovníka Jana Tenory. Šaratický kostel architekta Martina, tvůrce několika dalších kostelů v diecézi, svou výstavností zaujal biskupa Bauera natolik, že jeho autor získal objednávku i na regotizaci katedrály sv. Petra a Pavla v Brně.

Významné jubileum zdejšího kostela si občané Šaratic, Hostěrádek-Rešova a Zbýšova společně s kněžími slavkovského děkanství připomněli slavnostními bohoslužbami v sobotu 2. srpna v 17.00 hodin a v neděli 3. srpna v 10.00 hodin. Současný duchovní správce, Antonín Láník, který v Šaraticích působí už od roku 1952 si přeje při této příležitosti zacelit také bolest, kterou farnost utrpěla trojím vyloupením kostela ( v roce 1993 a dvakrát v loňském roce).

Bližší informace podá pan farář Láník, tel 544 229 233.