Kronika kláštera Žďárského

21.6.2003
V sobotu 21. června od 16.30 proběhly ve Žďáru nad Sázavou oslavy 750. výročí posvěcení základů konventního kostela Nanebevzetí Panny Marie, při nichž byla připomenuta osobnost a dílo mnicha Jindřicha Řezbáře.Žďár nad Sázavou: Společnost Cisterciana Sarensis ve Žďáru nad Sázavou a zdejší římskokatolický farní úřad pořádaly v podvečer 21. června ve farním konventním kostele Nanebevzetí Panny Marie a v kostele sv. Mikuláše v areálu kláštera bývalého žďárského opatství cisterciáků pořad k oslavě 750. výročí posvěcení základů konventního kostela a k připomenutí osobnosti a díla mnicha Jindřicha Řezbáře, autora Kroniky kláštera Žďárského.

Výběr z veršované Řezbářovy Kroniky, pocházející z konce 13.století, přednesl Radovan Lukavský, člen činohry Národního divadla v Praze za hudebního doprovodu Aleše Bartoše.