Národní pouť Romů v Brně

17.5.2003
Brno: Dějištěm národní romské pouti se v sobotu 17. května stala - stejně jako loni - brněnská římskokatolická farnost Zábrdovice. Hlavním celebrantem mše v 11.00 hodin byl Jiří Rous, který byl při České biskupské konferenci jmenován národním ředitelem pro pastorační práci u romského obyvatelstva. Jako kazatel vystoupil děkan Pavel Procházka, který se již řadu let věnuje péči o romskou komunitu v Děčíně. Od 13 do 17.00 hodin potom proběhnul folklorní festival, jehož účastníky pozdravil také brněnský biskup Vojtěch Cikrle.Jiří Rous (*1968), který je od 1.4.1999 pověřený duchovní správou v Brně - Zábrdovicích, se specifickým zaměřením na pastoraci Romů, byl také jedním z prvních vojenských kaplanů v misi SFOR v Bosně.