Setkání – ekumenická přehlídka chrámových sborů dětí a mládeže v Brně

27.4.2003
Již třináctý ročník Setkání, ekumenické přehlídky chrámových sborů dětí a mládeže, pořádala v neděli 27. dubna v Brně Musica sacra - Jednota na zvelebení církevní hudby na Moravě.Brno: Setkání je určeno chrámovým sborům dětí a mládeže z celé republiky. Jde o nesoutěžní přehlídku, jejímž cílem je možnost získat nové zkušenosti, vzájemně se seznámit a strávit den společným zpěvem a zábavou. Pro každou věkovou kategorii (mladší děti, starší děti, mládež) je připravena jedna společná skladba a všichni dohromady prožijí premiéru, a to interpretací skladby s názvem "Velikonoční", k níž napsal text olomoucký pomocný biskup Josef Hrdlička a hudbu složil Zdeněk Pololáník.

Program Setkání:

• 9.00 – 10.00 nácvik společných skladeb
  • 10.30 – mše pro účastníky
    – v kostele sv. Augustina v Brně celebruje olomoucký pomocný biskup Josef Hrdlička
  • 11.45 – 13.00 oběd
  • 14.00 – 16.00 přehlídka zakončená společnými skladbami
  • pohoštění, zábavný program připravený jednotlivými sbory

Přihlášky a další informace: Středisko pro liturgickou hudbu, Grohova 14, Brno – tel. 549 251 008, e-mail: musicasacra@biskupstvi.cz.