Velkopáteční bdění na Vranově u Brna

18.4.2003
Velkopáteční bdění v poutním kostele Narození Panny Marie na Vranově u Brna se uskutečnilo na Velký pátek 18. dubna od 21.00 do 23.00 hod.Vranov u Brna: Z podnětu současného generálního představeného Řádu Nejmenších bratří svatého Františka z Pauly (paulánů), Giuseppe Florini Morosiniho, který začátkem devadesátých let působil ve Vranově u Brna, už více než deset let probíhají na jednom z nejvýznamnějších poutních míst brněnské diecéze, ve Vranově u Brna, noční bdění (adventní, velkopáteční a svatodušní) jako duchovní příprava na prožívané liturgické období. Na Velkopáteční bdění u kříže, s letošním motivem: "bdění pod křížem s biblickými postavami, které byly při tom a v nichž jsme i my všichni ukryti", zvou také letos bratři pauláni a Školské sestry svatého Františka, které na Vranově u Brna působí v nově vybudovaném Duchovním centru sv. Františka z Pauly.