Biskup Esterka oslavil v USA 40. výročí kněžského svěcení

1.3.2003
Brněnský pomocný biskup Petr Esterka, který od roku 1957 žije v zahraničí, sloužil při příležitosti 40. výročí svého kněžského svěcení v kostele Panny Marie Svatohorské v Chicagu – Ciceru (USA) v sobotu 1. března v 18.15 hodin děkovnou bohoslužbu.Chicago: Brněnský pomocný biskup Petr Esterka (1935), rodák z Dolních Bojanovic, přijal kněžské svěcení 9. března 1963 v Římě z rukou kardinála Traglia. S českými krajany žijícími v USA si kněžské jubileum připomene při slavnostní mši v kostele Panny Marie Svatohorské v chicagském Ciceru.

Biskup Esterka, který nyní žije v Californii ve farnosti sv. Norberta, se pravidelně setkává s českými krajany v Los Angeles, San Diegu a San Franciscu, ale navštěvuje také české katolíky v zemích západní Evropy a Austrálii.

Životopis Mons. Petra Esterky najdete zde.