V Jámách se šla Ústřední duchovní rada skautů

22.10.2002
Zástupci všech diecézí se spolu s ústředním duchovním rádcem, ostravsko-opavským biskupem Františkem Lobkowiczem, sešli v úterý 22. října na římskokatolické faře v Jámách (okr. Žďár nad Sázavou) na pravidelném zasedání Ústřední duchovní rady skautů.Jámy: Ústřední duchovní rada skautů je tým zřízený ke službě skautům katolické církve v České republice. Snaží se jim pomáhat přípravou materiálů pro duchovní program oddílů i duchovní růst jednotlivých členů, nabízí informační servis a koordinuje jejich činnost. V čele rady je ústřední duchovní rádce - biskup František Lobkowicz, který je do této funkce jmenován Českou biskupskou konferencí.

Na programu říjnového zasedání byla příprava definitivního znění křesťanské skautské stezky Liliový kříž, obnovení skautského řádu sv. Václava ap.

Setkání bylo ukončeno bohoslužbou v 15.30 hodin v kostele v Jámách.