Ukládání dokumentů do věže kostela sv. Michala v Brně

16.10.2002
Do věže kostela sv. Michala v Brně bylo ve středu 16. října v 11 hodin vloženo poselství budoucím generacím.Brno: Zástupci Biskupství brněnského, Jihomoravského kraje, města Brna, městského archivu a dalších institucí vložili během slavnostního aktu v zákristii kostela sv. Michala ve středu 16. října do kovové schránky poselství budoucím generacím a dokumenty zachycující naši součastnost. Svůj pozdrav vloží také brněnský biskup Vojtěch Cikrle a rektor kostela Petr Nešpor.

Schránka pak bude v následujících dnech opět uložena v kostelní báni chrámu. Obdobná schránka s dokumenty našich předků byla v kostele sv. Michala nalezena při opravách a rekonstrukcích, které zde v uplynulých letech probíhaly.

Hosté byli během setkání, jehož cílem bylo také vyjádření vděčnosti a poděkování všem, kteří svou iniciativou přispěli ke zdárnému opravení exteriéru kostela sv. Michala, seznámeni s obsahem nalezených historických dokumentů a měli také možnost vložit do kovové schránky své .