Křížová cesta v Třebíči

26.9.2002
Římskokatolická farnost Třebíč-město pořádala křížovou cestu s křížem darovaným svatým otcem Janem Pavlem II. mládeži.Křížová cesta se konala ve čtvrtek 26. září v 16.00 od Kanciborku přes most nad Libušiným údolím, kde mnoho lidí skokem z mostu ukončilo své životy. Téma: „Máš 100 důvodů, proč zemřít, máš 101 důvodů, proč žít.“ Chtěli bychom říci všem lidem, že křesťanství ukazuje člověku vždy naději a dává smysl lidskému životu i v jeho nesnázích.

16.00 křížová cesta - Kanciborek - most - Kostelíček
18.00 hodin mše svatá v kostele Nejsvětější Trojice
19.00 společná adorace
20.00 -24.00 soukromá adorace

Nápis na putovním kříži:
Moji drazí mladí přátelé! V souvislosti se Svatým rokem vám svěřuji znamení tohoto Jubilejního roku: Ježíšův kříž! Neste ho světem jako symbol Kristovy lásky k lidem. Zvěstujte každému, že pouze skrze smrt a vzkříšení Ježíše Krista můžeme dosáhnout spásy a vykoupení.
Jan Pavel II., Velikonoce 1984
Zakončení Jubilejního roku vykoupení