Slavnost růží v Želešicích u Brna

18.8.2002
V kostele Panny Marie v Želešicích u Brna byly při slavnostní bohoslužbě v neděli 18. srpna v 10.30 hodin žehnány růže.Stovky růží, gladiol, karafiátů a dalších druhů květin a bylin už víc jak deset let zdobívají k oslavě Nanebevzetí Panny Marie chrámové pilíře, stěny, stropy i kúr želešického kostela. „Lidová moudrost říká, že od poloviny srpna do 8. září mají byliny největší léčivou moc. Růže zase symbolizují Pannu Marii,“ vysvětluje želešický farář Martin Pernička, který také letos růže, květy, byliny a další dary přírody požehná. „Každý si z nedělní mše může odnést jako vzpomínku na prožitou slavnost růži,“ dodává.

Po 15. hodině, po slavnostním požehnání, následoval koncert duchovní hudby a květinovou výzdobu kostela si mohli návštěvníci prohlédnout až do 19 hodin.