Vojenská škola ve Vyškově dostala bojový prapor

10.5.2002
Vojenská střední škola ve Vyškově během slavnosti, která proběhla v pátek 10. května na městském náměstí, dostala bojový prapor a byl jí propůjčen historický název „Jana Lucemburského“.Prapor požehnal Jakub Holík, který na této škole působí od roku 1999 jako vojenský kaplan. Základem obřadu žehnání praporu byla modlitba za všechny, kteří pod ním budou sloužit, aby byli „připraveni nasadit život za druhé a učili se chránit slabé a bezmocné“. Poté se na prapor připnula stuha s biblickým veršem „blahoslavení, kteří chrání právo v každé době“. Obřad má vyjádřit ochotu a vůli modlit se a být nablízku vojákům v jejich službě.

Slavnosti se zúčastní zástupci křesťanských církví z Vyškovska, Biskupství brněnské bude zastupovat děkan Václav Slouk.