Pašijová hra ve Žďáru nad Sázavou

26.3.2002
Letos prožijí místní farníci svou netradiční přípravu na Velikonoce již po páté. Členové žďárské římskokatolické farnosti se před několika lety rozhodli, že velikonoční svátky nebudou slavit jen v kostele, ale pokusí se události o životě, smrti a vzkříšení Ježíše Krista přiblížit také ostatním obyvatelům města. V postní době zkoušejí, nacvičují, šijí kostýmy, aby se v úterý pašijového týdne představili se svým představením: Co se stalo s Ježíšem? Loni tuto hru pod širým nebem shlédlo kolem šesti tisíc diváků. Letos se přírodní amfiteátr na sídlišti Libušín stane dějištěm působivého večerního představení, v němž vystupuje stovka účinkujících, v úterý 26.3.2002 v 19.00 hodin.Více informací naleznete na http://www.pasije.zdarsko.cz.