Zahrada náboženství – světová náboženství v Brně

Plakátek Diecézní muzeum v Brně připravilo pro podzim 2010 přednáškový cyklus s názvem Zahrada náboženství – světová náboženství v Brně. Cílem je představit tři velká monoteistická náboženství - judaismus, křesťanství a islám - se zaměřením na témata, která jsou jim v jistém smyslu „společná“. Leitmotivem celého cyklu bude vzájemný kulturní kontakt a komunikace (dialog) mezi těmito náboženstvími. Cyklus je otevřen široké veřejnosti.

Přednášky budou probíhat v sále konzistoře, Petrov č.p. 2, vždy od 18.00 hodin. Informace naleznete také na stránkách www.petrovinfo.cz.

Program

čtvrtek 4.11. - ThLic. Jaroslav Franc: Křesťanství na cestě od kontroverze k dialogu. Alois Musil a tradice katolické církve

středa 10.11. - Mgr. Vít Machálek, Dr.: Bible a křesťané v Koránu

středa 17.11. - Mgr. Vít Machálek, Dr.: Křesťansko-muslimské kontakty ve středověku