Vysokoškoláci vzpomínají na sametovou revoluci

U příležitosti 20. výročí tzv. sametové revoluce pořádá Vysokoškolské katolické hnutí Brno, o.s. v podzimním semestru 2009 cyklus přednášek a besed "1948 – 1989 – 2009. Osobnosti a témata z období komunistické nesvobody v Československu".Program:

• 12.10. Olga Kopecká - Valeská, Duchovní pořady Rádia Svobodná Evropa
  • 19.10. Stanislava Vodičková, Osobnost Josefa Berana – kardinála pod dohledem StB
  • 26.10. Stanislav Balík, Komunismus a jeho kořeny v české společnosti ve dvou staletích
  • 9. 11. Setkání s P. Josefem Koláčkem SJ, dlouholetým ředitelem České sekce Rádia Vatikán
  • 23. 11. Tomáš Benedikt Zbranek, Kolaborantské kněžské organizace v komunistickém Československu (především SKD Pacem in terris)
  • 30.11. Setkání s P. Stanislavem Krátkým, tajně svěceným biskupem podzemní církve a současným proboštem v Mikulově

Přednášky se konají vždy v pondělí po studentské mši svaté ve 20:00 v kostele Nanebevzetí Panny Marie (u jezuitů), v aule Martina Středy.

Přednášky jsou otevřené nejširší veřejnosti.
Bližší informace najdete na webu: http://www.vkhbrno.cz