Eucharistické misky požehnal ve Žďáru nad Sázavou brněnský bisup Vojtěch Cikrle

Pro bohoslužbu Svatého otce Benedikta XVI. v Brně počítají organizátoři s pěti sty kněžími, kteří budou - doprovázení asistencí - podávat svaté přijímání v jednotlivých sektorech. Farář Vladimír Záleský z přípravného týmu pro liturgii dodává: „Eucharistické misky pro bohoslužbu jsou v počtu 500 kusů objednány v keramické dílně Kunštát na Moravě. Keramická miska bude uvnitř glazovaná a musí splňovat hygienické podmínky pro potravinářské účely.

Po bohoslužbě si kněží mohou misku odnést na památku, nadále může být využívána pouze pro liturgické účely. Misky pro bohoslužbu Svatého otce požehnal brněnský biskup Vojtěch Cikrle v sobotu 15.8. při slavnostní bohoslužbě povýšení žďárského kostela na baziliku minor.“ - viz samostatná zpráva.