Brněnská „Noc kostelů“

Projekt Noc kostelů, který navštíví jihomoravskou metropoli poprvé v roce 2009, spouští již nyní své internetové stránky.Podrobnosti o připravované akci budou průběžně k dispozici na www.nockostelu.cz.

Brno: Projekt Noc kostelů nabídne široké veřejnosti poprvé na jaře roku 2009 možnost navštívit kostely v centru Brna a poznat nejen jejich kulturní hodnotu, ale také seznámit se s křesťanstvím prostřednictvím hudby, umění, setkání nebo zážitku.

Jednotlivé farnosti, sbory, církevní obce a řády přivítají v otevřených kostelech návštěvníky bohatým programem včetně komentovaných prohlídek nebo koncertů. Zpřístupněny budou rovněž některé veřejnosti běžně nepřístupné části kostelů jako např. varhanní kůry, sakristie, věže nebo krypty. Pro návštěvníky bude vytvořen průvodce s podrobným programem jednotlivých kostelů, k dispozici budou také další informační materiály včetně map nebo informačních letáků o kostelech.

Podrobnější informace jsou již nyní zveřejněny na webových stránkách www.nockostelu.cz.

Projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj a Jihomoravským krajem prostřednictvím ROP JV.