Historické betlémy v centru Brna podruhé

Velké bannery s vánoční kometou na chrámech v centru Brna budou i v letošním roce pro všechny zájemce upozorněním, že v kostele je možné shlédnout zajímavý historický betlém, a zároveň pozváním k jeho návštěvě. Brno: K betlémům, které jsou každý rok v době vánoční vystaveny v kostelích, již tradičně přichází mnoho návštěvníků. Stejně jako v loňském roce se v jihomoravské metropoli představí veřejnosti betlémy osmi chrámech v centru města, konkrétně v katedrále sv. Petra a Pavla, kostele sv. Jakuba, kostele sv. Tomáše, minoritském kostele sv. Janů, kostele sv. Maří Magdaleny, kostele sv. Michala, kapucínském kostele Nalezení sv. Kříže a jezuitském kostele Nanebevzetí Panny Marie.

Pro tuto příležitost je opět připravena brožura informující o historii jednotlivých betlémů. V letošním roce brožura obsahuje navíc časový přehled, kdy jsou jednotlivé kostely k návštěvě betléma otevřeny. V příštím roce připravuje Pastorační středisko brněnské diecéze rozšíření letáčku o další brněnské kostely.