Dražovice se připojují k Velehradu

Duchovní správce farnosti Dražovice, ICLic. Mgr. Martin Bejček, píše: "Vzhledem k začínajícímu jubilejnímu velehradskému kongresu se Stojanovy Dražovice napatrným, ale přesto nějakým způsobem opět a právě po sto letech připojují k dění na Velehradě.

Jako farář farnosti Dražovice, kde kdysi působil A. C. Stojan, jsem se pokusil o propojení letošního 100. výročí od Stojanem založení velehradských sjezdů s naší farností, kde právě i v té době on působil (1888-1908).

V rámci letošních oprav farního kostela (statika, fasáda) a zlepšení zvuku zvonové sestavy na věži jsme, pořídili nový zvon P. Marie. Zvon byl odlit v bavorském Pasově, požehnán byl při naší pouti v Mariazell 8. 5. 2007 a nyní bude zavěšen do věže dražovického kostela. Zvon byl odlit k 850. výročí založení Mariazell a k 100. výročí založení unionistických sjezdů na Velehradě - ke kterému byl připraven Jubilejní velehradský kongres."

Památka na svěcení zvonu

Foto formy, zvonu a svěcení:
foto foto foto foto