Akce Diecézního centra mládeže a Diecézního centra života mládeže

Program akcí Diecézního centra mládeže a Diecézního centra života mládeže pro školní rok 2006/2007Kurz animátorů
Jsi sám a hledáš kamarády, kteří věří v to, co Ty? Chceš zažít společenství mladých a přitom se ještě něco dozvědět?
Zajímají tě témata, jako je sebepoznání, sebepřijetí, komunikace, společenství, Bible a svátosti?
Pokud si říkáš ANO, neváhej a přijeď za námi. Nabízíme ti dvouletý kurz, který probíhá formou pěti setkání za rok - pro animátory, vedoucí společenství dětí a mládeže.
Zahájení: 20. - 22. října v DCŽM Mamre Osové Bítýšce.
Přihlášky a další informace. Diecézní centrum mládeže, Petrov 5, 602 00 Brno

Kurz partnerství
"Od počátku stvoření, Bůh učinil člověka jako muže a ženu, proto opustí muž svého otce i matku a připojí se ke své manželce, a budou ti dva jedno tělo, takže již nejsou dva, ale jeden. A proto, co Bůh spojil, člověk nerozlučuj" (Mk 10, 6 - 9)
Na základě tohoto citátu z Písma chceme společně s tebou hledat cestu k dobrým vztahům, k tomu jak komunikovat s partnerem. Budeme se snažit nalézat hodnoty partnerského vztahu a předat praktické rady "do života".
Přednášejícími budou manželé Vykydalovi z Centra pro rodinu a sociální péči a pozvaní hosté.
První ze čtyř víkendů se uskuteční: 3. - 5. listopadu v Mamre Osové Bítýšce

Kurz vedoucích ministrantů
Pracuješ s kluky, kteří se věnují službě Bohu? Snažíš se nalézat nové formy práce s ministranty? Hledáš nové způsoby, jak jim s touto službou pomoci a jak je provázet? Potom je právě pro tebe kurz vedoucích ministrantů. Je to příležitost k setkání se, k popovídání si s vedoucími ministrantů odjinud a také k získání inspirace.
Zahájení: 13. - 15. 10. 2006 v Osové Bítýšce

Podzimní prázdniny
Ať jsi velký nebo malý, nebo akorát, přijď si s námi hrát! A taky se bavit, užívat si podzimu, smát se, vyrábět různé zajímavosti, sportovat a...
Určeno mladým od 12. - 17. let
Proběhne: 25. - 29. 10.2006 v Osové Bítýšce

Duchovní obnovy
Připadá Ti, že se nemůžeš zklidnit? Máš touhu připravit se poctivě na příchod Pána? Blíží se Vánoce a Ty nevíš, jak se na tuto chvíli uchystat?
Za pár týdnů jsou Velikonoce a Tebe stále honí škola, přednášky, úklid?
Chceš se zastavit a prožít jeden víkend přípravou na narození Pána a druhý přípravou na Jeho vzkříšení?
Pak přijeď na DCŽM v osové Bítýšce:
Adventní duchovní obnova proběhne: 1. - 3. prosince 2006
Postní duchovní obnova bude: 23. - 25. února 2007

Silvestr
Pomalu se blíží konec roku 2006 a začátek roku 2007. Čas plyne a my chceme jít s dobou, také nám jde o to, abys i Ty mohl tyto dny, jak se patří prožít se svými starými i novými kamarády, které můžeš v Osové Bítýšce v centru života mládeže potkat. Čeká nás spousta humoru, dobrodružství a her! Nebude chybět ani oslava příchodu Nového roku 2007.
28. 12. 2006 - 1. 1. 2007

Fórum mládeže
Je setkáním mladých zástupců farností a animátorů z Brněnské diecéze. Můžeš se svými vrstevníky diskutovat na zvolené téma, sděli své zkušenosti, hledat, ptát se a naslouchat. nebudou chybět ani přednášky odborníků.
Debatovat budeme: 26. - 28. 1. 2007

VII. Ples DCM
Sedmička je šťastná volba, pro toho, kdo se rozhodne navštívit v pořadí již sedmý ples DCM Brno. Bude pro Tebe připravena bohatá tombola, pestrý program, hudba k taneci a také tradiční půlnoční překvapení.
Těšíme se: 16 . 2. 2007

Jarní prázdniny
Sáňky, lyže, mráz a sníh, hry, legrace, pocit, že něco dokážu. - Tak to jsou jarní prázdniny v MAMRE Osová Bítýška. Vyměň smutek za radost, lenost za akčnost, strach za odvahu!
Jihomoravský kraj: 11. - 16. 2. 2007
Kraj Vysočina: 4. - 9. 3. 2007

Diecézní setkání mládeže s otcem biskupem
Brněnská katedrála, o. biskup Vojtěch Cikrle, více než dva tisíce mladých lidí... Šesti slovy: Diecézní setkání mládeže s otcem biskupem.
Určitě přijeď do katedrály sv. Petra a Pavla 31. 3. 2007

Velikonoce v DCŽM MAMRE
Jsi sám mladý člověk ve farnosti a nemáš možnost prožít tyto velké svátky liturgického roku s jinými mladými? Tak proč nezkusíš přijet na Velikonoce v MAMRE Osové Bítýšce. Od Zeleného čtvrtku do slavnosti Zmrtvýchvstání Páně budeme společně s vámi prožívat velikonoční tajemství.
5. - 8. 4. 2007

Společný víkend animátorů
Ať už jsi byl, jsi, nebo někdy v budoucnu hodláš být účastníkem kurzu animátorů - čti pozorně. Jedinečná možnost setkat se s ostatními animátory, nejen s těmi, které znáš, ale i s těmi, kteří tímto kurzem prošli, nebo se do něj teprve chystají. Témata minulých víkendů - animace liturgie, pantomima, teorie a praxe her. Určitě je se na co těšit.
27. 4. - 29. 4. 2007

Školení hlavních vedoucích letních táborů a zdravotníků zotavovacích akcí
Jestliže se účastníš letních dětských táborů nebo větších akcí jako vedoucí či zdravotník, pak jistě uvítáš trochu odborné pomoci ve své činnosti.
Nabízíme Ti ji prostřednictvím těchto dvou školení, která jsou akreditovaná.
Získáš platné osvědčení pro vykonávání potřebné funkce. Školení proběhnou na jaře 2007, více nalezneš na www.sdruzenipetrov.cz

Celostátní setkání mládeže Tábor - Klokoty 2007
Vzpomínáš na "Žďár" nebo na "Kolín"? Chceš-li zažít velké setkání mládeže, zakusit neopakovatelnou atmosféru a setkat se s maldými věřícími z celé republiky? Je připraven program katechezí, koncertů, tvořivých dílen, přednášek, her a mnoho dalšího. Zúčastní se i všichni čeští a moravští biskupové. Nač ještě váháš?
Na viděnou v Táboře: 13. - 19.8.2007

Pro bližší informace si můžeš přijít, napsat, zavolat na:
Diecézní centrum mládeže
Petrov 5, 602 00 Brno
e-mail: dcm.brno@biskupstvi.cz, www.brno.signaly.cz
ICQ: 254-893-405

Petrov, občanské sdružení pro práci s dětmi a mládeží brněnské diecéze
Petrov 5, 602 00 Brno
e-mail: info@sdruzenipetrov.cz, www.sdruzenipetrov.cz