Do sbírky na jižní Moravě se zapojilo více než 1800 skupinek, což představuje téměř šest tisíc koledníků. Nejmladší král většinu ze své pouti nešlapal po vlastních, jsou mu totiž dva roky, a ve Sněžném na Vysočině ho nosili na zádech. "Koledníkem nejpožehnanějšího věku byla u nás na Znojemsku dvaasedmdesátiletá paní učitelka v penzi. Mezi další kuriozity patří například i to, že v pokladničkách kromě špendlíků, knoflíků a neplatných peněz, jsme měli i čokoládové mince," informuje koordinátorka Radka Krejčová z Oblastní charity Znojmo, "novou zkušeností pro mě bylo také, že mnohé domácnosti mají dnes bílé dveře, a tak jsme Kašpary, Melichary a Baltazary museli místo bílé vybavit také barevnou křídou," dodává.
Na Znojemsku zřejmě padl i rekord, co se týče obsahu jedné pokladničky - 14 500 korun. Nejvíce koledníků se zapojilo na Hodonínsku a brněnském venkově. V obou těchto regionech mohli lidé potkat na koledě po 308 skupinkách. Nejštědřejší oblastí byla opět Brno-venkov, kde se vybralo 1 858 226,- Kč. Milionovou hranici překročila také Oblastní charita (OCH) Žďár n.S., Břeclav a Hodonín.
Letošní výtěžek sbírky podpoří více než čtyři desítky záměrů charitní činnosti na jižní Moravě. Mezi ně patří například příspěvek na provoz a rekonstrukci pokojů Domu léčby bolesti s hospicem sv. Josefa Rajhrad, rekonstrukci objektu Poradny pro děti a mládež, Klubu pro duševně nemocné a Dobrovolnického centra ve Žďáru n.S., nákup trenažéru paží s motorem pro imobilní pacienty Domácí péče OCH Znojmo, rozšíření kapacity a rekonstrukci Stacionáře pro mentálně postižené v Třebíči, dostavbu a činnost romských asistentů Romského centra OCH Jihlava. Dále budou částečně hrazeny také náklady spojené s nákupem automobilu pro Domov pokojného staří a pečovatelskou službu v Bučovicích, s rekonstrukcí budovy Azylového domu pro matky s dětmi v nouzi OCH Břeclav a s dostavbou Chráněného bydlení sv. Michaela na ulici Gorkého v Brně. Pořídí se rovněž terapeutické pomůcky v Denním stacionáři pro lidi s duševním onemocněním Pěkná Modrá v Blansku aj.
Záměry schvaluje čtyřčlenná komise Diecézní charity Brno, která zasedá nejméně třikrát ročně. Celkem 80% z výnosu tříkrálové sbírky zůstává v diecézi, ve které byly tyto prostředky získány. Zbývající prostředky podpoří humanitární pomoc, mise a činnost Sdružení Česká katolická charita v celorepublikovém měřítku. Hrazeny budou také zákonem povolené režie sbírky.
Konečný výtěžek doplní ještě výnos ze složenek a bankovních převodů, který bude znám přibližně za měsíc.
Diecézní charita Brno děkuje všem dárcům a koledníkům, bez jejichž štědrosti a pomoci by Charita nemohla uskutečňovat svou službu.