Duchovní službu poslancům a zaměstnancům Sněmovny budou poskytovat dva kaplani

18.5.2023

Duchovní službu poslancům a zaměstnancům Sněmovny budou poskytovat dva kaplani. Činnost zahájí v červnu ekumenickou bohoslužbou ve sněmovní kapli.

Memorandum o duchovní službě dnes podepsali sněmovní kancléř Martin Plíšek a představitelé České biskupské konference a Ekumenické rady církví. Ve Sněmovně se už pravidelně konají duchovní setkání, která jsou však hromadná. Činnost kaplanů se zaměří na službu jednotlivcům.

„Zvolili jsme model, že jeden kaplan bude z římskokatolické církve a druhý z protestantské církve,“ uvedl po podpisu memoranda Plíšek. Kaplani by měli svou službu poskytovat zejména ve sněmovní kapli. Česká biskupská konference nominovala Milana Hanuše z Metropolitní kapituly u svatého Víta a Ekumenická rada církví Daniela Kvasničku z Církve bratrské. Každý z nich by měl podle Plíška docházet do Sněmovny zhruba jednou týdně v určitý čas, možná bude i individuální dohoda se zájemci o duchovní službu.

Více ZDE