Papež zaslal poselství k 33. olympijským hrám

26.4.2023

V době příprav na 33. olympijské hry, které proběhnou ve Francii v létě 2024, poslal papež František francouzským katolíkům poselství, v němž je vyzývá, aby se do této sportovní události zapojili. Papežovo poselství, které bylo zveřejněno v úterý (18. 4.), podepsal kardinál Pietro Parolin, vatikánský státní sekretář.

Papež František ve svém poselství vyjádřil naději, že olympijské hry mohou být příležitostí k setkání lidí ze všech společenských vrstev z různých národů, kultur a náboženství. Podle papeže by mělo být radostí a zároveň velkou odpovědností přivítat ve Francii celý svět.

Vyzval francouzské katolíky, aby spojili své síly a přispěli k tomu, aby se tato jedinečná událost stala pozitivním zážitkem pro všechny. „Staňte se dobrovolníky, otevřete své kostely, školy a domovy,“ řekl papež a dodal: „Především však otevřete svá srdce. Skrze velkorysost vašeho přijetí budete svědčit o Kristu, který ve vás žije a který se s vámi dělí o svou radost.“

Více ZDE