Katolická církev křtí téměř jako před pandemií

16.4.2023

Římskokatolická církev se v roce 2022 již zcela vzpamatovala z pandemických omezení a v počtech pokřtěných se vrací na úroveň před covidem-19. Podíl pokřtěných dětí dokonce roste a struktura křtů podle věku a území se blíží předchozímu stavu.

V prvním roce pandemie covid-19 se omezení nevyhnula ani církvi. Kromě zákazu návštěv bohoslužeb se snížil také počet křtů. V roce 2021, kdy byl při dodržování epidemiologických opatření život církve již možný, se počty křtů zvolna vracely na dřívější úroveň, ale přetrvávaly odlišnosti ve věkové struktuře a územní distribuci křtů. V roce 2022 bylo v České republice pokřtěno v katolické církvi 17 725 osob. Ve srovnání s rokem 2020 se jedná o více než pětinový nárůst. Oproti roku 2021 vzrostl podíl pokřtěných dětí do 1 roku na celkový počet všech narozených na 13 %, což se blíží k hodnotám před pandemií.

Více ZDE