Kardinál Cantalamessa: Ježíš má být v centru církve

15.3.2023

„Sekularizovaný svět se velice snaží, aby kdykoli se mluví o církvi, bylo jméno Ježíš umlčeno nebo odsunuto do pozadí. A bohužel tomu tak skutečně je. My naopak musíme udělat všechno pro to, aby bylo přítomné,“ řekl kardinál Cantalamessa ve svém druhém postním kázání pro papeže a kurii. Zdůraznil, že nejde o to, aby se církev schovávala za Ježíšovu osobu, ale aby věděla, že On je její silou a životem.

Papežský kazatel věnoval své zamyšlení evangelizaci. Zdůraznil, že bude účinná pouze tehdy, když si budeme vědomi, že podstatou křesťanského hlásání je Ježíš. Proto dnešní církev, zraněná a často kompromitovaná v očích světa, musí znovu vycházet z osoby Ježíše Krista, který nesmí být pouhým pozadím naší činnosti, nýbrž jejím středem. Veškerá evangelizace musí vést k osobnímu setkání se Spasitelem.

Více ZDE