Postní kázání pro papeže a římskou kurii se zaměří na synodalitu

8.3.2023

Postní meditace kazatele Papežského domu, kard. Cantalamessy, zazní po pět březnových pátků v aule Pavla VI.

Kdo má ucho, ať poslouchá, co říká Duch církevním obcím“, tak zní téma letošních postních kázání, která kardinál Raniero Cantalamessa pronese jako „malý příspěvek k práci synody“ v pátky 3., 10., 17., 24. a 31. března. Papežský kazatel ve svých meditacích vychází z výzvy Zmrtvýchvstalého Pána v Knize Zjevení (2,7).

Postní kázání se konají ve vatikánské aule Pavla VI. a zváni jsou na ně kardinálové, arcibiskupové, biskupové, zaměstnanci římské kurie, Governatorátu Městského státu Vatikán a římského vikariátu, generální představení řeholních společenství patřících do Papežské kaple, komunity římských seminářů a kolejí a členové Papežského domu.

Více ZDE