Evropské synodální setkání v Praze se blíží

5.2.2023

Za necelý měsíc začne v Praze kontinentální shromáždění Synody o synodalitě 2021-2024, kterou vyhlásil v roce 2021 papež František. Do hlavního města ČR se ve dnech 5.-12. února sjedou delegace biskupských konferencí jednotlivých zemí Evropy a další zástupci církve.

Na první část kontinentálního setkání, 5.-9. února 2023, dorazí do hlavního města 200 účastníků z celé Evropy, z toho 156 osob budou tvořit delegáti z 39 biskupských konferencí. Každá konference vyšle delegaci 4 osob složenou z předsedy dané konference a 3 dalších členů. Dalších 44 hostů budou zástupci společenství či hnutí reprezentujících celou katolickou církev. Společně s nimi bude dalších 390 účastníků připojeno online. Každá biskupská konference představí výsledky synodálního procesu ve své zemi. Delegáti budou rozděleni do menších pracovních skupin na základě jazyka, národnosti a stavu.

Více ZDE