Pátý ročník iniciativy Červená středa 2022

23.11.2022

Zveme všechny farnosti a společenství, aby se dne 23. listopadu 2022 prostřednictvím iniciativy Červená středa opět zapojily k veřejné připomínce lidí pronásledovaných pro svou víru. Symbolem akce je červené světlo připomínající krev trpících.

Připojit se je možné například uspořádáním společné modlitby či průvodu s červenými svíčkami nebo nasvícením kostela či jiné budovy nebo sochy červeným světlem.

Podněty pro uspořádání akce jsou postupně zveřejňovány na webu https://www.cervenastreda.cz. Organizátoři budou rádi, když se přes tento web zájemci přihlásí, aby mohli zveřejnit předběžný program všech aktivit ve farnostech.
Koordinátorka akce: Mgr. Michaela Benýšková, ČBK, mobil 732 965 744, e-mail cervenastreda@cirkev.cz