Národní synodální setkání: V synodálním procesu budeme pokračovat

8.7.2022 - 10.7.2022

Na Velehradě se 6. července 2022 za účasti českých a moravských biskupů, členů národního synodálního týmu, diecézních koordinátorů, zástupců z diecézí a exarchátu a dalších významných hostů uskutečnilo Národní synodální setkání, kterým vyvrcholila národní fáze synodálního procesu Synody o synodalitě: Společenství, spoluúčast, poslání.

V první části programu k účastníkům promluvili mimo jiné místopředsedkyně Ekumenické rady církví Ivana Procházková; arcibiskup pražský a předseda ČBK Jan Graubner a kardinál Michael Czerny SJ, prefekt Dikasteria pro službu integrálnímu lidskému rozvoji. Ve své promluvě mimo jiné uvedl: „Synoda, kterou slavíme, nás volá, abychom se stali církví, jež se staví na nohy, jež není uzavřená sama do sebe, a která dokáže hledět dál. Církví, která dokáže vycházet ze svých vlastních vězení v ústrety světu, která má odvahu otevírat dveře. Církví, ve které se bude pěstovat umění naslouchat, vést dialog, účastnit se, a to vše pod jedinou autoritou Ducha Svatého.“

Celý text ZDE