Mons. Franz Linke - katecheta, pastoralista, politik

25.10.2020

V ediční řadě Osobnosti ostravsko-opavské diecéze se objevuje nový titul pod názvem „Mons. ThDr. P. Franz Linke – katecheta, pastoralista, politik, probošt Význačné kapituly u kostela sv. Václava v Mikulově“, jejímž autorem je Dr. Jan Larisch.

V říjnu tohoto roku si budeme připomínat 140. výročí narození tohoto mimořádného kněze, který pocházel z Krnova, kde se narodil 25. října 1880 v chudé rodině punčocháře.

Zkoušku dospělosti složil v Kroměříži 27. června 1900. Na kněze byl po složení příslušných zkoušek a absolvování kněžské formace vysvěcen 5. července 1904. Nastoupil do farnosti Libina na Šumpersku a zde ve funkci farního vikáře a později katechety na měšťanské škole prožil sedm let svého kněžského života.

Více ZDE