Už jsem viděl téct ledacos, ale bronz ještě ne

28.5.2020 - 31.5.2020

„Se zvědavostí jsme se vypravili do Veverských Knínic do místní Umělecké slévárny, abychom natočili několik záběrů pro brněnskou Noc kostelů, kterou bude živě vysílat TV Noe v pátek 12. června 2020 od 20.30 hodin,“ prozrazuje biskupský vikář pro pastoraci P. Roman Kubín.

„Právě se zde odlévaly poslední části sochy jezuitského kněze a ochránce Brna v bitvě o Brno v roce 1645 P. Martina Středy. Jejím autorem je sochař Jan Šebánek. Už jsem viděl téct ledacos, ale bronz ještě ne.“

„Monumentální čtyřmetrová socha z bronzu je už nyní odlita a bude svařena z 21 kusů. Mohli jsme vidět odlitou cizelovanou hlavu, sepjaté ruce a části oděvu. Hotová socha kněze Martina Středy, která bude umístěna u jezuitského kostela Nanebevzetí Panny Marie v Brně, bude odhalena v rámci letošních oslav Dne Brna v sobotu 15. srpna 2020. Socha je součástí projektu Sochy pro Brno,“ upřesňuje P. Kubín.