Žabovřeské rozmlouvání s L. Halbrštátem

9.10.2019

V rámci diskusního pořadu Žabovřeské rozmlouvání vystoupí ve středu 9. října 2019 od 19.00 hodin v brněnském kostele Panny Marie Pomocnice (Brno-Žabovřesky) trvalý jáhen ICLic. Mgr. Leoš Halbrštát, který je národním ředitelem Papežských misijních děl v České republice.

Od roku 1989 je po P. Zdeňku Čížkovském a P. Jiřím Šlégrovi třetím „šéfem“ tohoto misijního odboru církve. Leoš Halbrštát byl vysvěcen na jáhna roku 2009 a působil jako vojenský kaplan v královéhradecké diecézi. Se svou ženou Bronislavou bydlí v podhůří Orlických hor a vychovávají spolu čtyři děti.

„Církev v Evropě má problém vystupovat jako živá církev, ukazovat svému okolí radostně žité evangelium. Ztratili jsme umění radostně žít evangelium tak, abychom mohli oslovit lidi, kteří ho neznají. Abychom je dokázali oslovit svým životem, ne tím, co říkáme, ale co děláme,“ říká Leoš Halbrštát.