Den církevních škol 2019

16.9.2019

Církevní školy a školská zařízení brněnské diecéze slaví již počtvrté svůj Den církevních škol. První dva ročníky proběhly formou přehlídky tanečních, dramatických a hudebních programů i ukázek z činnosti těchto škol v centru Brna na Moravském náměstí, v loňském roce dostala tato společná akce novou podobu.

Žáci a pedagogové se rozhodli na „svůj svátek“ vykonat něco navíc pro své město a pro jeho znevýhodněné obyvatele. Podobně i letos, v pondělí 16. září 2019, přímo na svátek patronky sv. Ludmily, po zahajovací bohoslužbě v brněnské katedrále, mladí lidé z Církevní střední zdravotnické školy z Grohovy ulice zamíří pomáhat klientům v domovech pro seniory a v Lize vozíčkářů. S krátkým programem zavítají i k dětem v mateřských školách. Pomohou také s údržbou veřejné zeleně v brněnských parcích a ZOO. Hudebníci BiGy, scholy Biskupského gymnázia Brno, vystoupí s připraveným pásmem v Domově pro seniory v Okružní ulici v Brně-Lesné. K akci „Brňáků“ se připojí opět Křesťanská mateřská škola Karolínka ze Slavkova u Brna - její děti potěší zvláště seniory v zařízeních pro dříve narozené občany v tomto městě.

Více informací na plakátku.